Yaşam

29 Ekim’de emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek, ne kadar ödenecek? Emeklilere 5000 TL ödeme açıklandı mı? Bundan kimler faydalanacak?

29 Ekim ikramiyelerinin ne zaman ödeneceği araştırılırken, emekliler 100. yıl ikramiyelerini sabırsızlıkla bekliyor. Bu ödeme, 2018 yılından bu yana devam eden bayram ikramiyesi uygulamasından farklı olarak Cumhuriyet Bayramı’na özel bir uygulama olarak planlanıyor. 29 Ekim emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek, ne kadar ödenecek? Emeklilere 5000 TL ödeme belirlendi mi? Bundan kimler faydalanacak? Detaylar haberimizde…

29 EKİM’DE EMEKLİLİK İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK, NE KADAR SÜRE UYUYACAKLAR?

İlgili Makaleler

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu. Erdoğan, “Emeklilerimizin yaşadığı sıkıntıları biliyorum. Kabine toplantımızda yaptığımız değerlendirmeler sonrasında emeklilerimizi rahatlatacak yeni bir karar aldık. Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödeme yapılmasına karar verdik. Aktif olarak çalışmaya devam eden emekli emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında tutuyoruz. Bu ödemeler kasım ayında yapılacak.” “İlk yarıdan itibaren emeklilerimizin hesaplarına yatırılacak.” söz konusu.

EMEKLİLERE 5000 TL MEVCUTTUR, KİMLER YARARLANACAK?

Emeklilere bir defaya mahsus 5000 (5 bin) TL ödeme yapılacak.

Sene başında emeklilerin durumu gözden geçirilecek ve aylıklarında düzenleme yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu