Ekonomi

ABD bilanço sezonu yatırımcıları üzdü

JPMorgan Chase & Co.’nun üç aylık kazanç dönemine başlamasından bu yana 11 işlem günü geçti. S&P 500 Endeksi bu seansların dokuzunda düştü ve bu seansların dördünde kayıplar yüzde 1’i aştı.

Hisse başına satış ve kazanç analist beklentilerini aşıyor altındaBilanço açıklamasının ertesi günü kalan şirket hisselerinde görülen ortalama düşüş, S&P 500’ün aynı dönemde yaşadığı kaybı yüzde 5,7 oranında geride bıraktı.

Bu, 2017’den bu yana en yüksek seviye oldu. Küresel piyasalarda son dönemde yaşanan dalgalanmaların arkasında Orta Doğu’daki çatışmalar, Fed’in faiz patikası ve 10 yıllık Hazine tahvil getirilerinin yüzde 5’e ulaşması gibi faktörler yer alırken, beklentileri karşılamayan bilançolar da oluştu. süreçte bir “tuz ve biber” etkisi.

Evercore ISI’dan Rich Ross, “Makro piyasaya hakim olmaya devam ediyor ve beklentileri karşılayamayan bilançolara verilen tepki, olağan tepkiden çok daha olumsuz” dedi. “Daha geniş bir perspektiften bakıldığında bu, yalnızca mevcut durumla ilgili değil aynı zamanda gelecek yılın öngörülebilirliğiyle ilgili belirsizliği de yansıtıyor” dedi.

haber-saruhanli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu