Haber

ABD, Çin’de İncil dağıtma vaadiyle Hristiyanları 33 milyon dolar dolandıran adamı arıyor

ABD Adalet Bakanlığı tarafındanAçıklanan iddianameye göre, Jason Gerald Shenk isimli Gürcistan asıllı şahıs ‘ Çinceİncil’i dağıtmak ve Hristiyanlık ile‘İlgili kitaplar yayınlama’ vaadiyle ülkedeki hayır kurumları ve bireylerden 33 milyon dolardan fazla bağış topladı.

45 yaşındaki Shenk, dolandırdığı hayır kurumlarına Çin’in farklı eyaletlerine kaç İncil dağıtıldığına dair sahte istatistikler içeren düpedüz uydurma elektronik faturalar gönderirken parayı kişisel harcamaları için kullandı.

Shenk, aile çiftliğine 7 milyon, 16 hayat sigortası poliçesine 4 milyon, çevrimiçi spor kumar sitesinde 1 milyon, mücevhere 1 milyon, bir ABD şirketinin hisselerine 850.000, kredi kartı ödemelerine 820 bin ve gayrimenkule 320.000 harcadı. Şili’de.

Savcılar, 2010’ların başından beri çok sayıda Ohio ve Kuzey Karolina Hıristiyan grubundan bağış topladığına inandıkları Shenk’in, “işlemlerin doğasını gizlemek” için yardım parasının bir kısmını dünya çapında banka hesapları olan çeşitli paravan şirketlere yönlendirdiğini söyledi.

ABD Güney Bölge Savcılığından Barry Paschal, The Daily Beast haber portalına Shenk’in ABD vergi dairesine yıllık beyan zorunluluğundan kaçınmak için 2016 yılında ABD vatandaşlığından vazgeçtiğini söyledi.

Paskalya, “(Shenk) Şu anda aranıyor, her yerde olabilir ama biz onun nerede olduğunu bildiğimizi düşünüyoruz”söz konusu.

Shenk’in dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla tutuklandığını ve iadesi için emir çıkarıldığını kaydeden Paschal, zanlının 20 yıla kadar hapis ve ‘önemli mali cezalar ve müsadere’ ile karşı karşıya olduğunu bildirdi.

haberbaliseyh.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu