Haber

Angelina Jolie, BM İyi Niyet Elçisi görevinden istifa edecek

Amerikalı aktris Angelina Jolie, Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) İyi Niyet Elçisi görevinden ayrılacağını duyurdu.

UNHCR’nin internet sitesinde yapılan ortak yazılı açıklamada, Jolie’nin insani yardım ve insan hakları konularıyla daha fazla ilgilenmek istediği bildirildi.

Jolie’nin mültecilerin ve yerinden edilmiş insanların sorunlarını ele almaya devam edeceği ve bundan sonraki çalışmalarında daha fazla oyuncuya ulaşmayı hedefleyeceği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Jolie, bugüne kadar BMMYK ile birçok saha görevinde İyi Niyet Elçisi olarak yer alma ayrıcalığına sahip olduğunu belirtti. Mültecileri ve yerinden edilmiş diğer sivilleri desteklemek için elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim” dedi. sözlerini kullandı.

Jolie şunları kaydetti:

“BM çatısı altında 20 yıl çalıştıktan sonra, artık mülteciler ve yerel kuruluşlarla doğrudan temas kurma ve çözüm bulma zamanım geldi.”

Jolie’nin UNHCR için önemli bir ortak olduğunu vurgulayan BM Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, “Onlarca yıllık hizmeti, bağlılığı ve mülteciler için fark yaratması için minnettarız. Pozisyonunu değiştirme kararını destekliyorum ve inanıyorum ki Mülteci hassasiyeti her zaman kalbinde var olacaktır.” açıklamasını yaptı.

Grandi, Jolie’nin bu konudaki duyarlılığını daha kapsamlı bir insani yardım misyonuyla sürdürmesini diledi.

2001 yılında BM’de insani yardım faaliyetlerine başlayan Angelina Jolie, 2012 yılında BMMYK İyi Niyet Elçisi olarak atanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu