Haber

Atlantik Okyanusu’nda kaybolan denizaltının arama alanında enkaz bulundu

Atlantik Okyanusu’ndaki Titanik’in batığına turistik bir hedefle çıktığı sırada kaybolan denizaltı için arama alanında “enkaz” bulundu. ABD Sahil Güvenlik ekipleri, kazanın kayıp denizaltıyla ilgili olup olmadığını araştırıyor.

5 GÜNDÜR HABER YOK

Titanik enkazına yaptığı yolculuk sırasında kaybolan ve 5 kişinin bulunduğu denizaltının oksijeninin bitmek üzere olduğu bildirildi. Pazar gününden beri Titan denizaltısı haberler elde edilemedi. Aramalar sürerken ABD’den yeni bir açıklama geldi.

ARAŞTIRMA YIKAMA

Denizaltının kaybolduğu bölgede arama çalışmalarını sürdüren ABD Sahil Güvenlik, bölgede bir enkaz buldu. Ancak enkazın Titan ile ilgili olup olmadığı şu anda net değil. Ekipler, kazanın denizaltıyla ilgili olup olmadığını araştırıyor.

DENİZİN ALTINDA 5 KİŞİ VAR

58 yaşındaki İngiliz milyarder ve kaşif Hamish Harding, 77 yaşındaki Fransız kaşif Paul-Henry Nargeolet, OceanGate Expeditions CEO’su ve kurucusu Stockton Rush, 48 yaşındaki Pakistan asıllı İngiliz iş adamı Shahzada Dawood ve 19 yaşındaki oğlu Süleyman kayıp denizaltının içindeydi.

TİTANİK’İN KAPLANMASI 3.800 METRE DERİNLİK

Titanik’in enkazı, Atlantik Okyanusu’nun dibinde, Kanada’nın Newfoundland kıyılarının yaklaşık 600 kilometre açığında, 3.800 metre derinlikte bulunuyor. Zamanının en büyük yolcu gemisi olan Titanic, 1912’de İngiltere’nin Southampton kentinden ABD’nin New York kentine yaptığı ilk yolculuğu sırasında bir buzdağına çarparak battı. Gemideki 2.200 yolcu ve mürettebattan en az 1.500’ü öldü. Titanik’in enkazı, 1985’teki keşfinden bu yana kapsamlı bir şekilde incelenmiştir.

haber-mentese.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu