Haber

Belediye işçisinden ibretlik davranış Sokakta bulduğu 15 bin lirayı sahibine teslim etti

Bayraklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Tugay Karacan, Sevgi Yolu’nu süpürürken yerde 15 bin TL buldu! Çevredeki vatandaşların ve esnafın yönlendirmesiyle paranın sahibine ulaşan Karacan, banka dekontunu gördükten sonra parayı sahibine teslim etti. Bu örnek davranış yüzleri güldürürken, Lider Sandal da çalışanını altınla ödüllendirdi.

ÇALIŞAN PARA SAHİBİNİ ARAMAK

Bayraklı Belediyesi Temizlik Müdürlüğü’nde görev yapan Tugay Karacan, sabah saatlerinde Bayraklı Sevgi Yolu’nda rutin temizliğini yaptığı sırada içinde 200 liralık banknotlar buldu. Çevredekilere düşüren kişiyi görüp görmediklerini soran Karacan’a önce bir esnaf, paranın sahibini tanıdığını ve bankadan yeni para çektiğini söyledi. Gösterilen yöne koşan Karacan, sonunda Ali İstek Yarar’ı gördü ve parasını düşürüp düşürmediğini sordu. O an parayı düşürdüğünü anlayan Lehdar, bankadan çektiği emekli maaşının dekontunu gösterdi. Bayraklı Belediyesi çalışanı Karacan, parasını Yarar’a teslim etti.

SANDALET HEDİYESİ

Belediye çalışanının bu örnek davranışı hem esnafın hem de olaya tanık olan vatandaşların takdirini kazandı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, makamında ağırladığı Karacan’a altın ikram ederek örnek davranışlarından dolayı teşekkür etti.

BAŞKAN SANDAL: GURUR DUYUYORUZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Olayları duyunca hem çok sevindim hem de duygulandım. Paranın miktarı önemli olmasa da sergilenen tavır hepimizin özlediği ve görmek istediği örnek bir davranıştır. Bu nedenle meslektaşımı tebrik ediyorum. Bayraklı Belediyesi’nde çalışmaktan da gurur duyuyorum. Umarım bu davranışı Türkiye’ye örnek olur. Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

arsinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu