Haber

İstanbul’da büyük operasyonda 512 gözaltı! 41 ev sahibine ceza

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: “Kalkan”Operasyonlarda 512 düzensiz göçmen yakalandı I. ”Düzensiz göçmen olduğunu bilmesine rağmen”Düzensiz göçmenlerden 318’inin evini kiraya veren 41 ev sahibine de para cezası uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Göç İdaresi Müdürlüğümüz, İstanbul Valiliği iş birliğiyle yabancılarla mücadele çalışmaları kapsamında konutlarda, terk edilmiş binalarda, parklarda, bahçelerde, cadde ve sokaklarda yabancıların bulunabileceği yol denetimleri ve denetimler gerçekleştirdi. İstanbul Esenyurt ilçesinde sistematik olmayan göç ve göçmen kaçakçıları.

512 YASA DIŞI GÖÇMEN YAKALANDI

Göç Müdürlüğümüze bağlı 452 polis ve ekiplerin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, yabancı kişilerin ülkemizde yasal kalış durumları ve kayıtlı oldukları ilde bulunup bulunmadığı kontrol edildi. 512 kaçak göçmenden 318’i kalabalık konutlarda yakalandı.

EV SAHİPLERİNİN EVLERİ MÜHÜRLENDİ

Göçmenlerin kaçak göçmen olduklarını bilmelerine rağmen evlerini kiraya verdikleri tespit edilen 41 ev sahibine para cezası uygulanarak evleri kapatılarak mühürlendi.

Uygulama kapsamında Esenyurt’un çeşitli yerlerinde 30 sabit noktada Taşınabilir Göç Noktaları kuruldu. Taşınabilir Göç Noktasında parmak izleri sorgulanan yabancılardan 512’sinin sistematik olmayan göçmen olduğu belirlendi. Sistematik olmayan göçmenlerin ülkelerine geri gönderilmesine yönelik süreçler başlatıldı. Operasyonları düzenleyen kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Biz her zaman sistematik olmayan göçmenlerin ve göçmen kaçakçılığı örgütleyicilerinin peşindeyiz. Biz bunlara tolerans göstermeyeceğiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu