Haber

Ogün Samast’ın tahliyesi protesto edildi

Ogün Samast’ın serbest bırakılması, Hrant Dink’in öldürüldüğü Sebat Apartmanı’nın önüne karanfil bırakılarak protesto edildi.

19 Ocak 2007’de Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i gazete binası önünde silahlı saldırıda öldüren Ogün Samast, 19 Ocak 2007’de nakledildiği Bolu F Tipi Cezaevi’nden şartlı tahliye kapsamında dün tahliye edildi. Şubat. Tahliye kararına karşı

Türkiye İşçi Partisi (TİP), Dink’in öldürüldüğü Sebat Apartmanı’nın önüne karanfil bıraktı.

TİP Sözcüsü Sera Kadıgil. “Aslında Ogün Samast bir piyondu çünkü kendi savunmasında şunları söyledi: ‘Ben 17 yaşında bir çocuktum, Agos’u nasıl tanırdım, Hrant’ı nasıl tanırdım… Ona işaret edenler, onu işaret edenler, Onu hedef haline getirdin, o parmaklar bu salonda değil mi?’ “diye soruyordu. Biz de bu soruyu soruyoruz. Bu davada 50’si kamu görevlisi olmak üzere 80’e yakın kişi yargılandı. Sadece 3 kişiyi tutukladılar, içlerinden biri Ogün Samast’tı. Dün çocuk olduğu için serbest bırakıldı. İçeride görünürde 2 sanık daha var, “Uyuyorlar” dedi.

Kadıgil, “Hrant Dink faili meçhul bir cinayettir. Dün serbest bırakılan Ogün Samast bu işin sadece görünen bir enstrümanıdır. Örgüt üyeliğinden yargılanmadı bile. O nedenle bu kadar çabuk tahliyesi mümkün oldu. Bugün” dedi. 16 yıl sonra büyük bir utançla yeniden buranın önündeyiz.” kullanılmış.

haber-guneysinir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu