İş

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Microsoft Erişilebilirlik Zirvesi büyük ilgi gördü

Microsoft Erişilebilirlik Zirvesi, Microsoft Türkiye ve AmCham işbirliğiyle 8 Aralık Perşembe günü Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirildi. Daha fazla engellinin çalışma hayatına dahil olmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte, alanında uzman iş liderleri oturumlar ve demo sunumlarla yer aldı.

 

Microsoft Türkiyeile ilgili AmChamAmerikan Şirketler Birliği ile işbirliği içinde düzenlendi. Microsoft Erişilebilirlik Zirvesi,İK ve erişilebilirlik yöneticilerinin yanı sıra basın mensuplarının katılımıyla 8 Aralık Perşembe günü Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirildi. Microsoft Türkiye Kurumsal Analiz Satış ve Microsoft Teknoloji Merkezi Genel Müdür Yardımcısı Elif Acar Özgüner.Sn. -bir seferde DOWŞirketten AmCham Disability Subset eşbaşkanları Gizem Çakır Arslan ve Gökhan Göknil bu alanda yaptıkları çalışmaları anlattı.

 

günün ilerleyen saatleri AmCham Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve D&I komitesi başkanı Ayşegül Aydın, AmCham olarak çeşitlilik ve kapsayıcılık yaklaşımlarından bahsetti. Alanında uzman iş liderlerinin oturumlar ve demo sunumlarla yer aldığı zirvede, AmCham Türkiye Engelliler Kümelenmesi üyelerinin en iyi örnek paylaşımları ve dijital iş yerlerinde kullanılan kapsayıcı Microsoft teknolojilerine yer verildi. Microsoft Erişilebilirlik Zirvesi’ndeMicrosoft’un görme engellilerin hayatını kolaylaştırmak için geliştirdiği yapay zeka uygulaması Seeing AI ve görme engellilerin kullanımı için geliştirilen dünyanın en akıllı bastonu WeWalk da katılımcılara tanıtıldı.

 

AmCham Türkiye Engelliler Kümelenmesi üyelerinden örneklerin paylaşıldığı panelde moderatörlüğünü BTS Partners’tan büyük beğeni toplayan Kuşçuoğlu; P&G, PepsiCo, Netflix, Esin Hukuk Bürosu, AMGEN, KPMG ve Medtronic erişilebilirlik projeleri hakkında Fark yaratan engelli derneklerinin stantları da var. Microsoft Erişilebilirlik ZirvesiEngellilik alanında çalışan aktivistler ve akademisyenler, son yıllarda yüklerini artıran sağlamlık, hak temelli, erişilebilirlik ve kozmik tasarım gibi kavramları ve dönüşümün dinamiklerini tartıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu