Haber

Biga’da Cadde ve Sokaklar Türk Bayraklarıyla Donatıldı

Çanakkale’nin Biga ilçesinde cadde ve sokaklar, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle Türk bayraklarıyla süslendi.

Biga Belediyesi, ilçe merkezindeki cadde ve sokaklara ve Kocabaş Çayı Köprüsü’ne dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri astı.

Biga Kaymakamlığı ayrıca, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında tüm vatandaşlarımızı konut ve işyerlerine bayrak asmaya ve Cumhuriyetimizin coşkusunu paylaşmaya davet ediyoruz.” Çağrının ardından birçok ev ve iş yeri kırmızı-beyaza büründü.

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla önemli bir hazırlık sürecini tamamladıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bu yıl etkinliklerimizi her zamankinden daha coşkulu kutlamak istiyoruz. İlçemizde kurumlar arası yarışmalar da dahil olmak üzere halkın katılımıyla birçok etkinlik planladık. Etkinliklerimiz devam ediyor. Biga Kaymakamlığı olarak ciddi bir süreçten geçiyoruz. Fener alayımız, resmi törenlerimiz ve stadyum törenlerimiz başta olmak üzere hazırlıkları tüm vatandaşlarımız “, etkinlik ve faaliyetlerimizi Kaymakamlığımızın basın ve duyuru sayfalarından takip edebilir.”

sirvanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu