Haber

Burhaniye’den Deprem Bölgesine Yardım Sürüyor

Felaketin ülkemizdeki yaralarını sarmak için tüm yurtta olduğu gibi Burhaniye’de de tüm vatandaşlar kenetlendi.

Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen, Afet Yardım Kampanyası ” belediye çalışanlarının ve istekli vatandaşların özverili çalışmaları ile devam ediyor. Deprem felaketinin üçüncü gününde Burhaniye’den tırlar deprem bölgesine doğru yola çıktı.

Öğle saatlerinde gönderilen iki iş makinesinin ardından ikisi daha olmak üzere 4 iş makinesi, deprem bölgesindeki enkaz kaldırma faaliyetlerine katkı sağlamak üzere sürücü ve operatörlerle birlikte yola çıktı. Bölgedeki en temel ihtiyaçlardan biri olan içme suyu, battaniye ve kışlık giysiler, bebek maması da dahil olmak üzere 6 kamyon besin maddesi ve soğuk hava deposu aracında 1 kamyon taze meyve sebze; Belediye Meclis Üyesi Tarık Erdil başkanlığında Hatay’a Belediye Hizmet Binası önüne sevk edildi.

10 İŞÇİ DAHA YOLA BAŞLIYOR

Burhaniye Belediyesi’nin AFAD eğitimi alan gönüllü 10 çalışanı daha çalışmalara destek olmak üzere uğurlandı. Günün birlik beraberlik ve tek yürek olma günü olduğunu vurgulayan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Gözümüz kulağımız deprem kuşağında. Tüm Burhaniye halkına teşekkür ederiz. Yardım kampanyamız devam edecek. Yaralarımızı sendika olarak saracağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu