Haber

Çin ve Filistin stratejik ortaklık kuruyor

PEKİN, 15 Haziran (Xinhua) — Çin’in en üst düzey yasama yetkilisi Zhao Leji, Perşembe günü Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Pekin’e geldi.

Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi Lideri Zhao, diplomatik çıkarların tesis edilmesinden bu yana Çin ve Filistin’in iyi dostlar, ortaklar ve kardeşler olduğunu söyledi.

Çarşamba günü stratejik ortaklıklarını açıklayan iki tarafın ikili ilişkileri yeni bir seviyeye taşıdığını kaydeden Zhao, Çin Ulusal Halk Kongresi’nin Filistin meclisi ile yakın ve dostane bir etkileşim içinde olmaya, klasik dostluğun derinleşmesine katkıda bulunmaya istekli olduğunu söyledi. iki ülke arasındaki pratik işbirliğini ilerletmek.

Zhao, uluslararası durum nasıl değişirse değişsin, Çin’in Filistin halkının meşru ulusal haklarını geri kazanmasına yönelik haklı davasını her zaman kararlılıkla destekleyeceğini kaydetti.

Çin’in Filistin halkının haklı davasına uzun yıllardır verdiği desteği takdir ettiğini belirten Abbas, iki ülke arasındaki stratejik ortaklığı derinleştirmeye her zaman hazır olduklarını söyledi.

haber-soma.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu