Haber

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda oy verme işlemi başladı

Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili seçimleri için yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının gümrük kapılarında ve yabancı temsilciliklerde oy kullanmaya başlamasının ardından Sabiha Gökçen Havalimanı’nda oy verme işlemleri saat 08.00 itibariyle başladı.

Havalimanı gelen ve giden yolcu alanlarının dış hatlarında ve gelen yolcu katının kara tarafında toplam 8 adet kutu montajı yapılmıştır. Sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başında kuyruğa giren kayıtlı yabancı uyruklu vatandaşlar, pasaport ve kimliklerini ibraz ederek oy kullandı.

“OY VERMEK ÇOK GÜVENLİ”

Almanya’nın Münih kentinde yaşayan Bursalı aslen 68 yaşındaki Mehmet Bey ve eşi, havalimanında oyunu ilk kullananlar arasında yer aldı. Oylamanın ardından basın mensuplarına açıklama yapan Mehmet Bey, “Her seçimde Sabiha Gökçen’de oy kullanırız. Buradaki alan oy kullanmak için çok güvenli. Münih’te yaşıyoruz ama kalbimiz Türkiye’de” söz konusu. İtalya’da yaşayan 29 yaşındaki Beloved Hanım, “Burada rahat oy kullandım. Şimdi İtalya’ya döneceğim, memleketimize hayırlı olsun” dedi.

“MİLLET SEVGİSİYLE DEĞERLENDİRDİK, ERKEN GELİYORUZ”

Almanya’dan gelen İnci Hanım ve Dinçer de konsoloslukla istişare ederek Sabiha Gökçen’e geldiklerini ve rahatlıkla oylarını kullandıklarını belirterek, “50 yıldır Almanya’da, Heidelberg’de yaşıyoruz. Her gün ülkemizin gündemini takip ediyoruz. Oy kullanmak için ülkemize erken geldik. Babam başkomiserdi, bizi vatan sevgisiyle büyüttü. Oy kullandık, tüm vatandaşlarımızın da oy kullanmasını diliyoruz.”söz konusu.

 

27 Nisan Perşembe günü saat 08:00’de gümrük kapılarında başlayan oy kullanma işlemi, 14 Mayıs Pazar günü saat 17:00’ye kadar devam edecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu