Haber

Şırnak’ın Namaz Dağı bölgesinde Şırnak-1 kuyusunda sondaj çalışması başladı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından Şırnak-1 kuyusunda sondaj çalışmaları başlatıldı.

Vali Osman Alım, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bozkurt, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Al ve Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Osman Geliş ile birlikte Eruh’un 20’nci kilometresinde sondaj çalışmasına başlanan alanda incelemelerde bulundu. Namaz Dağı bölgesinde yol.

Yapılan çalışmayla ilgili TPO yetkililerinden bilgi alan Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada Şırnak’ın artık güzel haberlerle anıldığını söyledi.

Bilgin, TPAO’nun çalışmaları sonucunda Şırnak-1 sahasında arama ve üretim çalışmalarının başladığını bildirdi.

“Bu çalışmalarla özellikle Gabar Dağı bölgesinde bulunan yüksek graviteli yağın dizel bir araca vatandaşın anlayacağı dilde konulduğunda çok rahat çalışabileceğini biliyoruz. İnşallah burada petrol bulunduğunda inşallah olur.” , ülkemize daha güzel haberler vereceğiz. Hem bölgemiz hem de ülkemiz adına çok olumlu gelişmeler olacak. Petrol kuyularının ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Son dönemde sadece petrol değil, yeni kömür rezervlerinin de bulunduğunu kaydeden Alım, sanayi bölgesinde faaliyet gösterecek alanda 50 firmanın eleme ve paketleme tesisi kuracağını ve 1500 kişiye istihdam sağlayacağını sözlerine ekledi.

Ardından petrol arama alanında kurban kesilerek dua edildi.

haber-odemis.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu