Haber

Vatan Partisi Genel Başkanı İnce, Kahramanmaraş’ta konuştu.

Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “İsteyen başörtüsü takıyordu, istemeyen değil. Çözülmüş bir sorun Sayın Kılıçdaroğlu, yeniden gündeme getirdi.” söz konusu.

İnce, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile halkın daha da yoksullaştığını iddia etti.

Altılı masanın çalışmalarını değerlendiren İnce, şunları söyledi:

“Altı kişi bir araya gelecek, cumhurbaşkanına talimat verecekler, o ülkeyi yönetecek. Yüzde 50+1 alan bir kişi, ‘durun Temel Karamollaoğlu ne düşünüyor sorayım’ diyecek. karar verecek kim inanır bu hayale böyle naif bir adamdan başkan olur mu böyle naif bir adamdan başkan olur mu o halde ne parti başkanı ne de parti liderlerinden emir alan cumhurbaşkanı. Bu millete yeterli bilgi, birikim, siyasi birikim, sağlıklı, aklı başında, matematik bilen, toplumla kucaklaşan, Türkiye’den Ardahan’a gönül köprüleri kuracak, ayrımcılık yapmayacak, aklı temel alacak, kuracak böyle bir insan bulacağız. adalet ve ahlaklı ol.”

Başörtüsü sorununun düzenlenmeye çalışıldığına değinen İnce, “İsteyen başörtüsü taktı, istemeyen değil. Çözülmüş bir sorun, Kılıçdaroğlu Bey tekrar gündeme getirdi. Erdoğan pası gole çevirdi. Şimdi onlar. uğraşıyorlar, çalışıyorlar. Çözülmüş bir sorunu yine anayasa ile çözmeye çalışıyorlar. Ama o anayasada bir şey yok.” dedi.

İnce, 6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak da faillerin derhal cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Konuşmasının ardından partisine yeni katılan üyelere rozet takan İnce, ardından Göksun ilçesine giderek esnafı ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu