Teknoloji

Tarihin en iyi reklamlarından biri mi? Microsoft’un Las Vegas’ın dev “küresindeki” Xbox reklamı büyüledi

Microsoft, bu hafta başında Xbox konsolu ve oyun serisi için yeni sonbahar pazarlama ve tanıtım kampanyasını başlattı. Perşembe gecesi dünyanın en büyük LED ekranında bu kampanya gerçekleşti. Buradaki haberimizde detaylı olarak bahsettiğimiz Las Vegas Sphere’de.olmuş.

Makhovid” Tarafından kaydedilen ve YouTube’da yayınlanan bir dakikalık klip, Microsoft’un yeni projesinin bir parçası” Hayallerinizi Güçlendirin” kampanyasında bulunan içerik türünün aynısını kapsar. Sphere’de, Yıldız alanı,Forza Motorsport, Cyberpunk 2077 ve yakında çıkacak Cehennem Kılıcı II Gibi oyunlar gösterilmektedir. Klip Microsoft’un üç yeni nesil Xbox konsolunu gösteriyor ( Xbox Series X, 512 GB beyaz Xbox Series S ve 1 TB siyah Xbox Series S ) göstererek biter. Sphere Xbox reklamında ayrıca bazı güzel 3D illüzyon efektleri de bulunuyor.

Las Vegas’ın en yeni eğlence mekanı Sphere, Eylül sonundaki ilk açılışından bu yana, 18.600 kişilik küresel oditoryumun içinde devasa bir 16K LED ekrana sahip bir dizi U2 konserine ev sahipliği yaptı.

Ancak Küre’nin dış kısmı çok daha halka açık ve görünür. 112 metre yüksekliğinde ve yaklaşık 160 metre genişliğinde olan yapı, yaklaşık 54.000 metrekare LED ekranlarla kaplanıyor. Yani dünyanın en halka açık yerlerinden birinde devasa bir reklam tabelası var.

Microsoft muhtemelen Xbox reklamını Las Vegas Sphere’de yayınlamak için çok para ödedi. Son zamanlarda yerel haber istasyonu KSNV, adı açıklanmayan bir reklam ajansına atıfta bulunarak, Sphere’in sahiplerinin LED ekranlar üzerinde çalıştığını bildirdi. Bir günlük reklam için 450.000 dolar, bir haftalık reklam için ise 650.000 dolar fiyat aldığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu